Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...

Sİtemize Hoşgeldiniz...Forum hakkında Şikayetlerinizi Forum hakkında Kategorisine YAzabilirsiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Apolet Crew
Picasa Anlatım Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 9:07 pm tarafından Admin

» WİNAMP'daki Gizli ÖZelliK
Picasa Anlatım Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:44 pm tarafından gangstastyle

» Bilgisayarım Yavaşladı Diyenler Bu Dosya Tam Sizlik!!!
Picasa Anlatım Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:41 pm tarafından gangstastyle

» KNİGHT ONLİNEDE ÜCRETSİZPREMIUM İSTEYEN İCERİ
Picasa Anlatım Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 10:29 am tarafından gebzelim

» hangi model araç trafikten ne zaman çekiliyor?
Picasa Anlatım Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 10:38 pm tarafından gangstastyle

» Cepte Adsl Keyfi
Picasa Anlatım Icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 8:34 pm tarafından gangstastyle

» Esmâ-ül Hüsnâ ALLAHIN 99 İsmi
Picasa Anlatım Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:14 pm tarafından gangstastyle

» Dünya Nüfusunun İnaçlara Göre Dağılımları
Picasa Anlatım Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:12 pm tarafından gangstastyle

» ORUÇ '
Picasa Anlatım Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:10 pm tarafından gangstastyle

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tyen3

Kullanıcılarımız toplam 413 mesaj attılar bunda 351 konu
FOrumKafilesi DUyuru

DUYURU :
Sevgili site dostlarımız Forum sayfamız Sizlere her alanda hizmet verecek güncel konu ve programlarla hizmetinizdedir..
DUYURU :
Kıymetli dostlarımız Forum kafilesi forumlarından yararlanmak için üye olunuz

DUYURU :
Daha güzelini hep beraber yapmak ve başarmak için.
Forumkafilesi.İletişim ADresi (clawceza@hotmail.com)

Picasa Anlatım

YazarMesaj
hyper
Admin
hyper

Forum Puanı : 6861

Picasa Anlatım Empty
MesajKonu: Picasa Anlatım   Picasa Anlatım Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 9:39 pm

Yeni! Saniyeler içerisinde bilgisayarınızdaki resimleri bulun ve zevkini çıkarın.

Picasa ile bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulabilir, düzenleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Hem de saniyeler içerisinde. Picasa yı her açtığınızda, yazılım tüm resimlerinizi (sizin varlığını unuttuklarınız da dahil) bulur ve görsel albümler şeklinde düzenler. Bu düzenleme tarihe göre tanıyabileceğiniz klasör isimleri şeklinde olmakta. Albümlerinizi sürükle bırak yöntemi ile düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, etiketler oluşturarak yeni gruplar ekleyebilirsiniz. Picasa resimlerinizin her zaman düzenli olacağını size garanti eder.
Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=217099
Tek klik ile ileri seviye resim düzenlemeleri yapmanız picasa ile mümkündür. Ayrıca, son derece güçlü efektler elinizin altındadır. Picasa ile resimlerinizi paylaşmanız son derece kolaydır. Resimleri, email ile gönderebilir, resimlerin çıktısını alabilir, Hediye CD ler basabilir hatta blog kullanıyorsanız, resimlerinizi blog sitenizde kullanabilirsiniz.
Downloadarsivi.com olarak Picasa 'yı sizin için inceledik.
En Son Türkçe Versiyonu

Sistem Gereksinimleri: Windows XP/2000 & IE 5.0+

Not: Bu Yazılımın Dili Türkçedir

Düzenle
- picasa, öncelikle bilgisayarınızdaki tüm resimleri bulur ve düzenler.
- Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.

- Karma karışık olmuş klasörleri temizlemek ve resimleri hard diskinizde oradan oraya taşımak istermisiniz? Tek yapmanız gereken, resimleri bir klasörden diğerine sürükle bırak yöntemi ile taşımak. Picasa, isteğinizi iki kere onaylattıktan sonra bu taşıma işlemini kalıcı hale getirecektir. Resmin adını 828483232.jpg yerine websitem.jpg gibi anlamlı bir isimle değiştirmek istermisiniz? Picasa ile bir resmi veya bir grup resmin adını değiştirmek sadece saniyeler alıyor.
- Siz izlerken, picasa bilgisayarınızdaki tüm imajlari inceler ve tarihe göre sıralık olarak tüm koleksiyonu otomatik olarak sınıflandırır.
- Picasa içinde hızlı gruplandırma için etiketler kullanabilirsiniz. Bir etiket altında yer alan resimleri izlemek ve paylaşmak kolay olduğu gibi, arkadaşlarınıza email ile gönderebileceğiniz muhteşem slide gösterileri ve sinemalar da oluşturmanızı sağlar.
- Sevdiğiniz resimlere bir altın yıldız verin. Böylece bir bakışta sevdiğiniz resimlere ulaşabilirsiniz. Hatta saniyeler içinde en sevdiğiniz resme ulaşmanızı sağlayacak yıldız arama filitre özelliği picasa ile gelmektedir.
- Etiket kullanarak bir resmin diskinizde yer kaplamadan birden fazla albümde yer almasını sağlayabilirsiniz.
- Sadece sizin görmek istediğini resimler mi var? Picasa albümlerinize şifre ekleyebilirsiniz. Bu işlem disk üstündeki dosyaları etkilemez.
Düzelt
Temel düzeltmeler daha iyileştirilmiş olarak elimizin altında. Temel işlemler arasında, resmi kırpmaya yarayan düğmeleri, kırmızı göz sorun gidericisini, renk ve kontrast düzenleyicisini ve dijital resmin kalitesinin arttırılmasını sayabiliriz.

Muhteşem efektler resimlerinizi sanat eserine çeviryor. Picasa da kullanabileceğiniz oniki adet resim efekti bulunmakta.
Resimlerle birlikta kalacak başlıklar ekleyebilirsiniz. Resmi bir web sayfası olarak göndersenizde bir cd olarak bassanızda bu başlıklar kalacaktır. Başlıklar tamamen düzenlenebilir ve arama filitrelerinde resmi bulmak için kullanılabilir. Dilerseniz başlıkların resim ile birlikte görüntülenmemesini de sağlayabilirsiniz.

Bulutlu bir havayı pırıl pırıl bir güne çevirin.

Zoom, Pan ve Tilt. İstediğiniz görüntüyü alamadınız mı? Picasa ile resme yaklaşın, sola veya sağa doğru odaklanın.

Paylaş
Resimlerinizi paylaşmanın en zor tarafı hangi resmin en sevdiğiniz olduğuna karar vermeniz olacak. Picasa, resmi email ile gönderirken alacak arkadaşınız tarafından alması mümkün olacak boyutlara göre resmi yeniden boyutlandırır. Google Gmail dahil olmak üzere bir çok mail programı ile bu özellik çalışmaktadır.

Picasa daki blog düğmesini kullanarak seçtiğiniz resimleri ve yazınızı otomatik olarak blog unuza gönderebilirsiniz.
Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=217099

Tek bir klik ile bir grup resimden slide show hazırlayabilir bunu cd ye basarak paylaşabilirsiniz. Picasa tüm yeni flash disklerle çalışabildiğinden resimleri istediğiniz gibi yanınızda taşıyabilirsiniz.
Yazdır
İstediğiniz boyutlarda resimlerinizi bastırın. Veya resim basma hizmetini internet üzerinden veren şirketler vasıtası ile resimlerinizin çıktısını alın.

Standart boyutlar veya sizin istediğiniz boyutlarda evde çıktı alın.

Picasa, otomatik olarak evdeki yazıcınızın kullandığı kağıda uygun olacak şekilde resmi boyutlandırır. Hatta dilerseniz bir sayfaya birden fazla resim dahi
bastırabilirsiniz.

Resimlerinizi resim işleyen web sitelerine gönderebilirsiniz.

Bu özellik yurdumuzda ne kadar işinize yarar bilemeyiz ama, zamanla bizde de bu tür servislerin çoğalacağı kesin. Resim baskı servisi veren siteye bu özellik sayesinde basılmak üzere resminizi gönderiyorsunuz.

Picasa Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» picasa resim görüntüleyicisi
» Ghost Keylogger Full + anlatım
» CCleaner (RESİMLİ PROGRAM ANLATIM)
» acoustic mixcraft v2.01 build sesi müzikten ayırma resimli anlatım