Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kafilesine Hoşgeldiniz...

Sİtemize Hoşgeldiniz...Forum hakkında Şikayetlerinizi Forum hakkında Kategorisine YAzabilirsiniz...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Apolet Crew
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimePaz Mayıs 31, 2009 9:07 pm tarafından Admin

» WİNAMP'daki Gizli ÖZelliK
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:44 pm tarafından gangstastyle

» Bilgisayarım Yavaşladı Diyenler Bu Dosya Tam Sizlik!!!
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimePerş. Nis. 30, 2009 3:41 pm tarafından gangstastyle

» KNİGHT ONLİNEDE ÜCRETSİZPREMIUM İSTEYEN İCERİ
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 10:29 am tarafından gebzelim

» hangi model araç trafikten ne zaman çekiliyor?
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeÇarş. Nis. 22, 2009 10:38 pm tarafından gangstastyle

» Cepte Adsl Keyfi
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeSalı Nis. 21, 2009 8:34 pm tarafından gangstastyle

» Esmâ-ül Hüsnâ ALLAHIN 99 İsmi
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:14 pm tarafından gangstastyle

» Dünya Nüfusunun İnaçlara Göre Dağılımları
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:12 pm tarafından gangstastyle

» ORUÇ '
linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:10 pm tarafından gangstastyle

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 23 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: tyen3

Kullanıcılarımız toplam 413 mesaj attılar bunda 351 konu
FOrumKafilesi DUyuru

DUYURU :
Sevgili site dostlarımız Forum sayfamız Sizlere her alanda hizmet verecek güncel konu ve programlarla hizmetinizdedir..
DUYURU :
Kıymetli dostlarımız Forum kafilesi forumlarından yararlanmak için üye olunuz

DUYURU :
Daha güzelini hep beraber yapmak ve başarmak için.
Forumkafilesi.İletişim ADresi (clawceza@hotmail.com)

linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket

YazarMesaj
gangstastyle
Süper Moderatör
Süper Moderatör
gangstastyle

Forum Puanı : 1905

linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Empty
MesajKonu: linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket   linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 2:24 pm

1- "rm -rf" kullanIrken sildiginiz dizinin ne olduguna dikkat etmeden enter`a basmak../usr,/etc,/lib gibi dizinlerde bu komutu kullanmak yani.

2- Linux`da Buyuk-Kucuk harf olayInI bilmeyip "xf86setup yazIp aaebbeea bu calI$mIyor niye yalan yanlI$ dokuman yazIyorsun?" diye ebLeh mode`da sorularsormak.

3- Nukin` olayIna girmek..Bunun icin gerekli olan compile komutunu merak etmek..(bir yonden nasIl compile edeceginizi anlatmayacagImI da belirmi$ oldum)

4- Windows programlarInIn Linux`da calI$mamasInI sorun yapmak..(emulatorleri sevmiyorum..VMware kurun gorun diyorum.Linux`un icinde Windows kullanIn)

5- Zombie mode`una gecen herhangi 1 uygulama icin Linux`u restart etmek.. Zombie olan 1 program ise;

ps -aux | grep programinismi kill -9 programPIDsi PID`yi ps cektiginizde gorebilirsiniz. Zombie olan 1 Service ise;

serviceismi restart

inetd restart gibi..

Linux`unuzu Windows`la$tIrmayIn.

6- "KVIrc`yi kuramIyorum..ne bicim i$letim sistemi bu?1 Chat yapamayacak mIyIz?" gibi kelamlar her daim ignored olmaya laiktir..BazI programlar calI$abilmeleri icin bazI Library`lerin version`unun yuksek olmasInI ister..Cunku ihtiyac duydugu dosyalar sadece o ve ustu version`larda wardIr.

Diyelim ki Red Hat 6.1`iniz war..KVIrc 1.0.0 kuracaksInIz.KVIrc 1.0.0, Qt

Library`sinin version`unun en az 2 olmasInI ister.Version`unun ne oldugunu bilmiyor musun?E halt ediyorsun yani ne diyeyim?!

rpm -q qt

Bu sizin version`un ne oldugu hakkInda fikir edinmenize yardImcI olur. Diyelim ki Rpm olarak kurulmamI$.Source`dan kurulmu$.

ls /usr/lib | grep qt

Burada yuklu olan qt`lerin version`larInI gorebilirsiniz.Birden fazla gorurseniz $a$IrmayIn we silmeyin digerini.KDE,eski qt version`unu kullanIyordur buyuk ihtimal.Sildiginiz takdirde KDE`siz 1 Linux`unuz olur.Yeni version gozuken ise KVIrc turu programlarIn kullandIgIdIr.

7- Hangi ICQ`yu kullanmalIyIm diye Weynklemek."Windows`un b.kunun kIlInI yiyeyim ne guzel 1 tane vardI kuruyorduk." demek..Bunlar cok kotu $eyler.Linux,zewkinize gore 1 kac secenek sunuyor..En cok bilinenleri..

Licq - En cok kullanIlan ICQ version`u.

www.licq.org

KxICQ - En az kullanIlan ICQ version`u.Bu nedenle ben kullanIyorum. Razz

www.kxicq.org

mICQ - Console severlerin ba$tacI.

http://phantom.iquest.net/micq/

NasIl kuracagInIzI diger dokumanlardan faydalanarak bulabilirsiniz.

8- Linux kullandIgInda kendini hacker sanarak millete "heh..ezik user version cek bakalIm." demek..Sucks we oTeSi poZiSyonLardIr.

9- Code`u acIk programlar kullandIgI halde onlarI bIrkalayarak 1 $eyler ogrenmemek.
http://www.myspace.com/disstimic

linux kullanılırken yapılmaması gereken 9 hareket
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» linux un desteklediği donanımlar ve kullanım amacı
» linux nedir
» hızlı linux
» linux u nerden bulabilirim
» Linux'un Windows'tan Üstün Tarafları ? ....